Telenor Srbija GPRS/MMS/WAP

Search This thread

u2020bullet

Senior Member
Apr 13, 2009
76
1
Novi Sad
ljudi ja se stvarno izvinjavam sto vam ovako ulecem u temu i offujem ali me jako zanima gde bi u novom sadu mogao kupiti novu bateriju za HTC TyTN (Hermes) ili cak mozda neku jacu koju on moze koristiti?
 
Last edited:

mcdoc

Senior Member
Jan 26, 2010
107
5
Imas li podesavanja za povezivanje HTC HD2 proko WiFI na comp koji ima WiFi?
 

u2020bullet

Senior Member
Apr 13, 2009
76
1
Novi Sad
zar ne mozes jednostavno ukljuciti wi-fi i konektovati se na kompjuterov signal? naravno da ti je na kompu wi-fi ukljucen u isto vreme. tako ja na ADSL. samo pazi da ti neko iz okolone ne pokrade ostatak signala.
 

mcdoc

Senior Member
Jan 26, 2010
107
5
Evo ovako. Znaci, pod Win 7 ja povezem tel sa PC, to nije problem. Sa tel-a preko SkTools mogu da pingujem IP adresu na kojoj je wireles adapter PC-a i on odgovara. Mogu i pomocu programa WiFi remote access 1.0 da sa compa i Internet explorera browse-ujem telefon i prenosim fajlove sa PC na njega. Ukucam IP adresu telefona u Internet exploreru i on mi otvori direktorijume na tel.
Ono sto ne mogu da sredim su, u Connections, parametri mreze za izlazak na internet. Tu mi treba pomoc. Hocu da koristim PC kao AP za ulazak na internet preko njegovog ADSL modema.
 

u2020bullet

Senior Member
Apr 13, 2009
76
1
Novi Sad
imas opciju kod active sync-a (ako ga koristis), koja dozvoljava telefonu da koristi kompjutersku internet konekciju ako si na to mislio. na tom principu ti radi i Device Update softver.

PS: jel neko zna gde mogu u novom sadu kupiti onu malu olovkicu za TyTN-a? pogubio sam i rezervu i onu sto sam dobio sa telefonom.
 

mcdoc

Senior Member
Jan 26, 2010
107
5
Ja resio problem. Sada mogu da koristim moj Leo za listanje interneta, ali bez dodatnih troskova Telenoru. Povezem se preko Wi Fi na PC i koristim njegovu ADSL vezu.
Vrlo je prosto. Napravi se bridge konekcija izmedu LAN i Wireless network connection. IP adrese se ručno unose prema pravilu.
U telefonu se prvo aktivira Wi Fi onda se ode u advanced>>change network>>computer-to-computer>>network adapters>>Broadcom802.11 DHD Network adapter i tamo setuju IP adrese.
Na kraju se ide u Connections i podese IP adrese. I to je to.
Legnes u kravet i surfujes preko mobilnog a ne placas nista.:D
 

mugendramon

Member
Feb 18, 2010
46
1
Belgrade
ima li neko mozda neku aplikaciju tipa "Operator settings" ili slicnog tipa da pokriva podesavanja interneta i MMS-a za Srbiju , moze i rucno da se namesti ali nije to to
 

skrki

Senior Member
Sep 1, 2009
416
2
Canberra
Za aplikaciju ne znam, ali mozes da editujes .XML sa default APN listom, a onda iz APN settings da mu kazes da uradi "Restore default" (ili "Reset to default" vec, 'bem li ga).

Koji uredjaj koristis? Jel root-ovan? (trebace ti root da bi editovao /etc)

APN lista se na Androidu obicno nalazi u /etc/apns-conf.xml
Ako otvoris fajl, sve ce ti biti jasno. Naravno, fajl sacuvas lokalno, da imas za sledeci put kad flash-ujes sistem.

Eto, to je ideja, ako neki programer kojim slucajem cita ovo, "ista" logika moze da se primeni u aplikaciji... s tim sto se mora zaobici requirement za root access, da bi svi mogli da je koriste ;)

P.S. Ja odavno ne koristim stock firmware, tako da ne mogu sa sigurnoscu da kazem da su ove instrukcije tacne. (Jesu tacne za CyanogenMod 4.x i 5.x) Ako neko zna, neka me slobodno ispravi.

---
MT3G 32B (HTC Magic)

ima li neko mozda neku aplikaciju tipa "Operator settings" ili slicnog tipa da pokriva podesavanja interneta i MMS-a za Srbiju , moze i rucno da se namesti ali nije to to
 

slobodanmazek

New member
Mar 10, 2011
1
0
Mladenovac
Generic Network failure kada se salje MMS poruka

Imam duze vreme HTC Wildfire. Nakon regularnog upgrade-a na froyo nisam mogao da saljem niti primam MMS poruke. Sve sam probao sto je savetovano na forumima i uvek isto. Instalirao sam GO SMS PRO sa android marketa i sada sve radi. Posto originalan mesinger nemoze da se iskljuci decekirajte sve u mesinger podesavanju i tada sve lepo radi. Protokoli za Internet i MMS su rucno uneti sa Telenora Srbija.