Czech WM6.1 ROM ported from HTC Kaiser

Search This thread

Jimm98y

Senior Member
Jul 2, 2006
178
3
Hi, I've made this ROM for MDA Vario from HTC Kaiser ROM RUU_Kaiser_HTC_CSY_3.28.462.1_radio_sign_25.83.40.02_1.65.16.25_Ship.exe

DISCLAIMER: PLEASE USE THIS ROM ON YOUR OWN RISK. THIS ROM CAN BE USED ONLY ON CID UNLOCKED DEVICE.

OS: 5.2.318 Build 19212.1.0.3

Known problems:
1) SYM key on hardware keyboard doesn't work - you cannot write local letters
2) auto complete doesn't work
- these are quite common problems with ported Kaiser ROMs, I don't have any solution yet, if you figure out how to get it work, please contact me or write your ideas in this thread

What you get:
- very fast WM 6.1 Czech ROM for MDA Vario
- very fast boot
- all WM 6.1 features
- integrated applications:
Adobe Reader LE 2.5
ArcSoft MMS 5.0.31.16
Bluetooth FTP
HTC Camera 3.0
Esmertec Java
HTC Streaming Media
HTC Touch Dialer + Jimm98y's patched Smartdialing CZ
IntelliPad 1.0
Pocket RAR 3.60
SAP Settings, Smartskey + VJ Calibrula
Total Commander 2.5 Beta
WM5torage 1.75
- all integrated apps are in Czech language
- Remote Desktop Mobile and Irda support included

Thanks very much for your tools guys, without these tools I would never make it.

Download links:

This ROM includes ExtROM, SplashScreen, HTC Splash and OS:
G3:
Code:
http://rapidshare.com/files/127829690/RUU.zip
Prosím, abyste jako poděkování stahovali ROM přes free z rapidshare.com, mirror na leteckou poštu je zde pro ty, kteří kvůli IP adrese nemohou služeb rapidshare využívat. Děkuji.
Please use rapidshare.com mirror if you can, the other link is for those users, who cannot use rapidshare because of shared IP address.
G3 mirror:
Code:
http://leteckaposta.cz/294171317

This ROM includes only OS:
G4:
Code:
http://rapidshare.com/files/127835119/RUU_G4.zip

If you want to thank me for my work, encourage me or if you just like my work, you can donate me using the link bellow.
Pokud mi chcete poděkovat za moji práci, nebo mne motivovat v dalších úpravách a nebo jen máte rádi mojí práci, můžete zvážit malý příspěvek použitím linku v mém podpisu. Děkuji.
 

Attachments

  • Capture2.jpg
    Capture2.jpg
    29.8 KB · Views: 862
  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    28 KB · Views: 494
  • Capture4.jpg
    Capture4.jpg
    29.2 KB · Views: 355
  • Capture5.jpg
    Capture5.jpg
    26.5 KB · Views: 318
  • Capture9.jpg
    Capture9.jpg
    22 KB · Views: 228
  • Capture10.jpg
    Capture10.jpg
    31.5 KB · Views: 285
  • Capture6.jpg
    Capture6.jpg
    19.3 KB · Views: 293
  • Capture1.jpg
    Capture1.jpg
    28.5 KB · Views: 421
Last edited:

peb1

Member
Jul 17, 2007
28
0
Slaný
v nedeli urcite otestuju, momentalne nemam cas :-( (kazdopadne diky)
great work, I'll test it on sunday, I'm too bussy now :-(
 

memonyck

Member
Jun 30, 2007
19
0
Krasna, prace, uz jsem se bal ze to nikdo neudela.
Rychla, cista.
Nezklamals, Diky moc

Very nice job. I was afraid thet no one make it.
Fast, clear.
Thanks
 

Jimm98y

Senior Member
Jul 2, 2006
178
3
BT Sync works fine for me, I use it almost every day - check settings in your PC if everything is ok, but this problem isn't in ROM...
 

crea_wizard

New member
Nov 29, 2007
2
0
pomoc

Nainstaloval sem si MortPlayer a kdyz spustim Zpravy tak se zavre MortPlayer co s tim , pak taky kdyz dam napsat novou sms a zacnu psat do "komu" zacatecni pismena tak mi to neda navyber jmena v kontatech.
Díky za rady.
 

Jimm98y

Senior Member
Jul 2, 2006
178
3
Nainstaloval sem si MortPlayer a kdyz spustim Zpravy tak se zavre MortPlayer co s tim , pak taky kdyz dam napsat novou sms a zacnu psat do "komu" zacatecni pismena tak mi to neda navyber jmena v kontatech.
Díky za rady.

OK takže ještě jednou - než to flashnete, tak se podívejte na známé chyby uvedené v prvním příspěvku zde nebo na ce4you - je tam jasně uvedeno, že NEFUNGUJE navrhování slov při psaní - z toho vyplývá, že nefunguje ani navrhování kontaktů při psaní sms, protože se jedná o jednu a tu samou aplikaci - zajišťuje to jedna a ta samá knihovna, která zde nepracuje. MortPlayer neznám a pokud nefunguje jak má, je to vinou WM6.1 nebo MortPlayeru, ne ROM - zkus použít google, pravděpodobně někdo už tu samou chybu někdy řešil.

PS. A pokud chcete psát česky, tak prosím pište na ce4you, popř. přidejte anglický překlad... Děkuji.

---

OK so once again - before you flash it, read the first post - there are known problems and word completition, which allows you to add contact name in Messaging, is one of them. I don't know MortPlayer, but if it doesn't work, it's probably incompatible with WM6.1 or some error of MortPlayer, not the problem of this ROM - try to use google, please.
 
Last edited:

pgard

Member
Jul 1, 2007
11
0
Olomouc
AS pres BT

BT Sync works fine for me, I use it almost every day - check settings in your PC if everything is ok, but this problem isn't in ROM...

Synchronizaci pres BT jsem rozchodil az po aplikovani patche z Bluetooth.zip v tomto vlakne http://xdaforums.com/showthread.php?t=374373
V ntb mam integrovany BT modul s chipsetem Widcomm. V pda mi nabizi sluzby Seriovy port, Telefonicke vytaceni site a Sada handsfree. Po aplikovani patche se zmeni Seriovy port na Activesync a vse bezi jak ma.

Eng.
Sync over BT only works after i use patch Bluetooth.zip from this topic http://xdaforums.com/showthread.php?t=374373
I have integrated BT with Widcom chipset and on pda i see BT services Seriovy port, Telefonicke vytaceni site a Sada handsfree. Seriovy port has changed to Activesync after i applied patch.
 
Last edited:

Jimm98y

Senior Member
Jul 2, 2006
178
3
Synchronizaci pres BT jsem rozchodil az po aplikovani patche z Bluetooth.zip v tomto vlakne http://xdaforums.com/showthread.php?t=374373
V ntb mam integrovany BT modul s chipsetem Widcomm. V pda mi nabizi sluzby Seriovy port, Telefonicke vytaceni site a Sada handsfree. Po aplikovani patche se zmeni Seriovy port na Activesync a vse bezi jak ma.

Eng.
Sync over BT only works after i use patch Bluetooth.zip from this topic http://xdaforums.com/showthread.php?t=374373
I have integrated BT with Widcom chipset and on pda i see BT services Seriovy port, Telefonicke vytaceni site a Sada handsfree. Seriovy port has changed to Activesync after i applied patch.

Bluetooth - mne stačí v active sync na ppc zvolit "Připojit pomocí bluetooth", najde mi to počítač a kliknu na připojit a je to.

CAB z extended rom - problém je již opraven, viz první příspěvek - stahni si novou rom a flashni jí, pak již vše bude fungovat i při dalším hardresetu.

---

Bluetooth works fine for me, all I have to do is choose "Connect via bluetooth" in active sync in ppc, then choose my computer and that's all.

Extended rom - this problem is already fixed, look at th first post, download new ROM, flash it and all should work fine.
 

spectrum123

New member
Oct 18, 2007
2
0
Working

Good job, working nice. After installation of this rom, I had to restart device (wizard freeze with making custom settings on the first run). Thanks anyway!
 

songo

New member
Oct 15, 2006
2
0
mirror jinde nez na rapidshare

I ja bych byl rad poukud by se dala romka sosnout odjinud nez z rapidsharu, pac jsem na siti se sdilenou IP a porad tu nekdo neco sosa, takze neamm sanci si stahnout byt jen jeden soubor.

diky