• Introducing XDA Computing: Discussion zones for Hardware, Software, and more!    Check it out!
miloszz
Reaction score
0

Profile posts Latest activity Postings Device inventory Achievements About

• Witam
    Milosz, jestem szczesliwym posiadaczem treo 750v, mialem juz wszystkieg smartphony w tym htc tytn2 diamond 2 i wszystkieg odsprzedawalem i ciagle czekalem na lepszego treo, nie wiem czy zaowazyles ta wersje 800w(niby nie jest projektem htc) ale ma wszystko gps wifi i to co najlepsze klawiaturke taka sama jak w 750v(moim zdaniem najlepsza klawiaturka pod sloncem), motyw taki ze w USA robia je dla Spirit , tzn tego nie rozumie, czy moglbym w nim zlikwidowac sima tak zebym uzywal go na innych sieciach? co myslisz, http://www.narodtv.su/?vid=95277 < sprawdz filmik, ten nowy treo zachowuje sie naprawde dobrze(moze troche duzy ale zalezy mi na tej klawiaturce), uzywalem ostatnio wystawowego treo PRO i szczerze klawisze sa zbyt plaskie naciskajac jeden nacisniesz to dwa odrazu, ciezko mi sie przyzwyczaic a bez klawiaturki nie chce zadnego tel. Myslalem nad nokia e71 ale symbian mnie razi.
    Powiedz co myslisz o tym treo 800w, czy myslisz ze Pro jest lepszy?

Pozdrawiam Krzysiek
    Hi you are my last chance. I have unbranded treo 750 soft version 1.16-RWE a radio version 1.16.00.00. I have installed wm5. I need wm6 to be installed. i found here on forum solutions to all my questions, but now im finished.I used cheetah unlocker step 1,2 and all successful. now i need just load new rom by KaiserCustomRuu. here its going right til 1% and then palm reset/restart i dont know,and app in windows throw error 270- image file is corrupted. its bullshit of course,cause i tried right roms,several types...(first i tried all treo750 supported roms on xda..). i dont know what to do.i need wm6 for work. strange thing is, that i have (my friend) same treo- 1.16-rwe and wm6 goes rigth and installation was exactly the same as i did. one difference is,that the second treo has radio rom 1.15....dont know other numbers (version now in wm6- i dont know wheter its possible to change radio rom during wm6 installation). could u help me please? my icq is 332388327 thanx
  • Loading…
  • Loading…
  • Loading…
  • Loading…
  • Loading…